Panço Modelleri

Eğer boyunluk ve atkıyı ayrı ayrı kullanmaktan sıkılan bir bebeğiniz varsa pançolar size göre, kış aylarında bebeğinizi hem soğuktan korumak hem de bebeğinizin şıklığına şıklık katmak istiyorsanız pançolar sizin doğru tercihiniz olacaktır.

Bunun için size lazım olan seçtiğiniz yün ve bir adet tığ, öncelikle pançomuza yakadan başlıyoruz 98 ilmek atarak çift ters lastik örüyoruz daha sonra örgümüz 5 cm olduğu zaman bir sıra haraşo örüyoruz. Daha sonra bir kez daha 5 cm örüyoruz ve 2 ilmek birlikte alıp bir ilmek dolayarak kordon geçirmek için delikleri oluşturuyoruz sonra 49 ilmeğe ip geçirip bekleyelim, 49 ilmeğin 24 ilmeğini düz örelim bir kez dolayalım örelim bir kez dolayalım 24 ilmeği böyle örelim. Arka sıraya geçtiğimizde şişimizde 51 ilmeği arka sırayı arttırmadan aynı örelim, ön sıraya geçtiğimiz zamanda 25 ilmeği düz örüyoruz bir kez dolayalım örelim bir kez dolayalım bunu 25 kere yapıp örelim. Arka sırada 53 ilmeği arttırmadan örelim bu işlemlerden sonra örgümüze devam edelim, altı sırada bir yanlardan ilmek içerden 1 ilmek artırma yapalım. Pançomuz istediğimiz boyuta gelince bütün ilmekleri bir defada keselim ve pançonuz giyime hazır eğer isterseniz pançoya püsküller de ekleyebilirsiniz.

Soğuktan korunmak için işe yarar bir giysi olan pançolar bebeklerinde giysisi olma adayı, el yapımı olanlar hiç şüphesiz daha kıymetli olacaktır. Bebek panço modelleri ve yapılışı bu şekildeydi bebeğinizi ısıtmak için en doğru yol.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir